zahalování žen

Stanovisko Éry žen, z.s. k zahalení vlasů švédských ministryň při příležitosti jejich návštěvy v Íránu

Dne 14. 2. 2017 přinesla česká i zahraniční média zpravodajství, že členky švédské vlády, které navštívily jako vládní delegace Írán, se podrobily muslimskému požadavku, aby se ženy zahalovaly šátky.Údajně za to sklidily kritiku i ve své domovině. (viz: http://zpravy.idnes.cz/svedsko-feministky-vlada-iran-satky-d7r-/zahranicni.aspx?c=A170214_125358_zahranicni_aha)

Éra žen, z.s. je spolek, který se zajímá o postavení žen v muslimských zemích a upozorňuje na diskriminaci a hrozby, které islám ženám přináší.

Proto považuje za nutné se k této zprávě a především k události samotné vyjádřit.

Mona Walter: Opustila jsem islám, protože jsem si přečetla Korán (video)

Narodila se v Somálsku jako muslimka. Když si přečetla Korán a zjistila, co v něm je, zběhla od islámu a rozhodla se jako exmuslimka žít v Evropě, konkrétně ve Švédsku. Myslela si, že jí tam bude dobře a svobodně. Zde teprve poznala, jak krutý islám je. Jeho projevy v Evropě jsou horší než ty v její domovině. Mona se nyní snaží pomoci všem exmuslimkám, ale mezi lidi musí chodit zahalená, aby vůbec přežila. Velmi neuvěřitelný příběh. A pro nás memento, že v Evropě je to s islámem mnohem horší, než jsme si mysleli.

Subscribe to RSS - zahalování žen