O islámu do knihoven

Oznámení o ukončení veřejné sbírky k projektu „O islámu do knihoven“

Éra žen knížky

Éra žen, z.s. tímto oznamuje, že ke dni 1. 5. 2020 UKONČUJE veřejnou sbírku k projektu „O islámu do knihoven“.

Éra žen již pošesté posílá knihy o islámu do knihoven

knížky o islámu - 6. kolo balení

Éra žen ani s nadcházejícím koncem roku nezahálela. Právě dnes, tedy v neděli 30. prosince 2018, se v jejím sídle sešlo několik dobrovolníků, aby opět zabalili další knihy o islámu, tedy takové, které kriticky upozorňují na jeho rizika. Tyto knížky poputují do veřejných knihoven, kam je spolek Éra žen zasílá zcela zdarma.

PF 2019 z knihoven

Děkujeme za krásná novoroční přání, která nám i letos chodí z knihoven.

Poděkování nakladatelství Alpress

Rády bychom touto cestou poděkovaly nakladatelství Alpress za poskytnutí 50% slevy na naši objednávku knihy Barbary Woodové „Panenky z ráje“. Knihy nám v pořádku dorazily a my je tak co nejdříve budeme moci zaslat knihovnám, které nás o ně požádaly.

Zároveň doporučujeme toto nakladatelství a jeho publikace veřejnosti – věříme, že nejen v době předvánoční si z jeho nabídky vyberete i vy.

5. kolo balení knížek o islámu

logo Éry žen z perníku

V sídle Éry žen proběhlo v neděli 16. září 2018 už 5. kolo třídění a balení knížek, které varují před riziky islámu a migrace a které spolek rozesílá zdarma do veřejných knihoven. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a přiložili svou ruku k dílu. Zvláštní poděkování si zaslouží jedna z našich členek, která si pro nás připravila sladkou pozornost v podobě perníkového loga Éry žen. Děkujeme také naší člence Evě, která nám donesla již vyplněný petiční arch k petici na podporu protestujících občanů Saské Kamenice

Nedostupnost některých titulů o islámu

V průběhu realizace projektu Éry žen „O islámu do knihoven / Tvrdá pravda o islámu“ u nakladatelů ověřujeme, zda jsou námi (a knihovnami) požadované tituly dostupné v dostatečném množství. Bohužel někdy zjistíme i to, že je některý z titulů už vyprodán. Vždy se nakladatele snažíme povzbudit k dotisku těchto knížek, ale není v našich silách to příliš ovlivnit.

Kontrola vyúčtování sbírky k projektu O islámu do knihoven

Magistrát hlavního města Prahy provedl kontrolu 1. průběžného vyúčtování veřejné sbírky, kterou Éra žen vyhlásila na získání prostředků na nákup knih pro veřejné knihovny. Vyúčtování se týkalo období od 12. 1. 2017 do 31. 12. 2017 a bylo kontrolním orgánem, tedy magistrátem, shledáno bez závad. Protokol z této kontroly zde zveřejňujeme a najdete jej též v PDF v sekci Spolek.

Stav projektu O islámu do knihoven k 15. 6. 2018

podpořte sbírku na nákup knih

Éra žen, z.s. odeslala knihovnám během 4 kol balení knížek od června 2017 do 15. června 2018 celkem 1003 knížky ze 2650 požadovaných. Projekt je tedy splněn ze 37,85 %. Za tyto knihy spolek z veřejné sbírky utratil celkem 109 184,50 Kč. Zůstatek na transparentním sbírkovém účtu je k 15. 6. 2018 21 666,93 Kč.

Foto z průběhu 4. kola balení knih o islámu

knihy při balení v rámci projektu O islámu do knihoven

V kanceláři Éry žen proběhlo v sobotu 9. června už 4. kolo balení knížek o islámu, které spolek zasílá do veřejných knihoven. Těch, ke kterým zásilky od nás zavítají, bylo tentokrát 23, přičemž jsme upřednostnily ty žadatele, kteří se do našeho projektu O islámu do knihoven zapojili už loni a během předchozích kol balení a rozesílání objednaných knih na ně ještě nedošlo. Nyní tedy můžeme říci, že každá ze 102 knihoven, která nás o knížky zdarma pro své čtenáře požádala, od nás bude mít alespoň jeden titul. I tyto knihy jsme označovaly dárcovským štítkem Éry žen a do už zmíněných prvozásilek přidaly dva starší cestopisy Kláry Samkové (Moje cesta za Scarlett a Po Evropě s maminkou) jako poděkování knihovnám za jejich trpělivost při čekání na zásilku.

Aktualizace seznamů literatury o islámu

Náš projekt O islámu do knihoven má za sebou téměř rok svého fungování. Během něj při komunikaci s jednotlivými nakladateli knížek, které zasíláme knihovnám, ověřujeme dostupnost požadovaných titulů a průběžně aktualizujeme seznamy námi vybrané literatury varující před riziky islámu a migrace. Stejně tak seznamy doplňujeme o nově vydané publikace.

Pages

Subscribe to RSS - O islámu do knihoven