Stav projektu O islámu do knihoven k 15. 6. 2018

podpořte sbírku na nákup knih

Éra žen, z.s. odeslala knihovnám během 4 kol balení knížek od června 2017 do 15. června 2018 celkem 1003 knížky ze 2650 požadovaných. Projekt je tedy splněn ze 37,85 %. Za tyto knihy spolek z veřejné sbírky utratil celkem 109 184,50 Kč. Zůstatek na transparentním sbírkovém účtu je k 15. 6. 2018 21 666,93 Kč.

graf15_06_18.jpg

Éra žen tímto děkuje všem, kteří se na projektu podíleli. V první řadě nakladatelům: Albatrosu, Euromedii, Lukáši Lhoťanovi, Eminentu, Centru pro studium politického islámu. Dále nakladatelství Domino, nakladateli Marku Belzovi a nakladatelství Naštvané matky.

Dále pak všem dárcům, kteří přispěli jakoukoli částkou do sbírky na nákup knih varujících před riziky islámu a migrace pro veřejné knihovny. 

Všem dobrovolníkům, kteří pomáhají s propagací této veřejné sbírky, tisknou a šíří letáky, a také těm, kteří se účastní samotného třídění a balení knih před odesíláním knihovnám nebo projekt materiálně podporují. Za podporu děkujeme i všem, kteří nás upozorňují na zajímavé knižní tituly, které by bylo dobré knihovnám nabídnout a zajistit.

Poděkování patří samozřejmě všem 102 knihovnám a jejich pracovníkům, kteří se rozhodli využít naší nabídky získat knihy zdarma pro svůj knižní fond a zpřístupnit je tak dalším čtenářům. Děkujeme za trpělivost při čekání na knížky, vstřícnost při komunikaci i ochotu pořádat besedy o islámu a právu, během kterých mohou do sbírky přispět další zájemci. 

Veřejnost prosíme o další podporu tohto projektu. 

fcb_bannerw.png