Shrnutí průběhu demonstrace v Chemnitz

Zástupkyně Éry žen se v pátek 16. listopadu zúčastnily demonstrace „Merkel muss weg!“, pořádané v německé Saské Kamenici občanským hnutím Pro Chemnitz u příležitosti návštěvy kancléřky Angely Merkel v Saské Kamenici. I přes mírné zmatky v organizaci se naší výpravě nakonec podařilo dvěma auty dorazit do Chemnitz – a zatímco jedna část se sešla s organizátory demonstrace, druhá se po náhodném setkání v Chemnitz na parkovišti se členy další skupiny z Čech (týmu Raptor TV) přesunula na místo konání demonstrace, tedy před Hartmannovu halu. Tam se k ní po chvíli zbytek výpravy Éry žen připojil. Kláru Samkovou následně zástupce organizace Pro Chemnitz Martin Kohlmann pozval do zóny pro účinkující řečníky.

Klára Samková pak vystoupila hned v úvodu demonstrace se svým projevem, ve kterém jednak vyjádřila podporu protestujícím Kameničanům, jednak veřejnosti vysvětlila náš negativní postoj k islámu coby ideologii zhoubné pro celou Evropu.

Po Kláře Samkové pak vystoupili i další řečníci, které stovky demonstrujících s vlajkami a transparenty rovněž odměňovali potleskem, skandováním „Merkel musí pryč!“, případně velmi explicitními vyjádřeními, v které části těla to „pryč“ pro Merkelovou má být.

Členky Éry žen také podpořily demonstrující svými transparenty, které vzbuzovaly zájem a pozornost účastníků – bylo vidět, že Chemničanům podpora udělala radost, což také sami osobně potvrdili.

Po hodině a půl pak celá demonstrace skončila – oba týmy Éry žen (i všech, které jsme s sebou vezly, včetně týmu TV Patriot) tak mohly v klidu nastoupit zpáteční cestu a před desátou hodinou být doma.

Děkujeme organizátorům z Pro Chemnitz za možnost zúčastnit se této akce. Věříme, že ve svém úsilí oponovat rasistické migrační politice nastavené Angelou Merkel vytrvají – přejeme jim k tomu dostatek sil.

Foto z demonstrace i text projevu Kláry Samkové v češtině i němčině zveřejníme později. Video z průběhu demonstrace najdete již brzy také na facebooku TV Patriot, případně Raptor TV.