Rady Kláry Samkové k distribuci letáků Éry žen

Jedna z našich členek má již za sebou nepříjemnou zkušenost, kterou zažila během osvěty mezi lidmi. Jen položila letáky ve firmě, aniž by komukoliv cokoliv vnucovala. Klára Samková radí, jak v podobných situacích reagovat. Prosíme věnujte pozor následujícím řádkům, abyste se vyhnuly podobným nepříjemnostem. Je až neuvěřitelné, co se v dnešní době může stát.

Z facebooku Kláry Samkové: 

Z ČINNOSTI SPOLKU "ÉRA ŽEN":
Jedna naše členka vytiskla naše letáky (viz: http://www.erazen.cz/tagy/ke-stazeni) a nechala je ve svém podniku v čajové kuchyňce na stole. Vzápětí je našla roztrhané na kousíčky v odpadkovém koši. Před jejím odchodem z kanceláře dorazila za ní šéfová, v ruce třímala leták a pravila, že si nic takového ve firmě nepřeje, že to zavání rasismem, ať si dotyčná uvědomí, že je na půdě firmy, kterou řídí i muslimové....Naše členka šéfové odvětila, že nikomu nic nenutila, že v letáku je shrnuto vše podstatné o islámu a pokud má pocit, že je tam rasismus, tak ať si o islámu něco načte, že nic neví... 
Po komunikaci o tomto konfliktu mezi našimi členkami bylo přijato doporučení, aby si členky takovéto rozhovory nahrávaly coby prevenci proti vyhození z práce.
Upozorňujeme, že takováto situace se může opakovat!
Proto doporučujeme:
1) Pokud chcete i na pracovišti páchat "záškodnickou činnost" v podobě osvěty o islámu, pokuste se najít na svém pracovišti více přítelkyň se stejným názorem, ať si na vás netroufnou!
2) Nahrávání rozhovorů za účelem obrany svých vlastních zájmů (tedy nikoliv za účelem zneužití) je dovoleno i bez souhlasu nahrávaného - je na to spousta judikátů. Proto tak čiňte! 
3) A pamatujte, že nejen prací živ je člověk! Záškodničit, tedy rozšiřovat osvětu můžete i jinde než v práci! Roznášejte letáky po všech veřejných místech! Lékárny, čekárny, ordinace lékařů i veterinární, vlakové a autobusové čekárny... co vás napadne. Kdo má tiskárnu, jistě těch pár A4 papírů a tonerů na své náklady pro dobro věci unese...

A mimochodem PÁNOVÉ!!! Řada z vás se hlásila, jak může Éře žen pomoci, a tak se ptám: visí už vaše letáky ve vašem oblíbeném restauračním zařízení??? NE??? Tak DO TOHO!!! Podpořte své ženy, podpořte svou zemi!
Zdravím, Klára Samková

P.S. sdílejte, sdílejte, sdílejte...