Představení občanského sdružení Pro Chemnitz

Spolek Éra žen jakožto spoluorganizátor petice Ich bin ein Chemnitzer/ Stojím za protestujícími občany Saské Kamenice podporuje občanské iniciativy a nezávislé občany Saské Kamenice, kteří dlouhodobě protestují proti násilí ze strany migrantů a migrační politice Angely Merkel. Přinášíme české veřejnosti překlad informací z německé wikipedie – představení občanského sdružení Pro Chemnitz, které za demonstracemi nespokojených občanů v Chemnitz stojí.

Občanské sdružení Pro Chemnitz založil v roce 2009 bývalý městský radní za Republikány Martin Kohlmann (https://de.wikipedia.org/wiki/Martin_Kohlmann) a někdejší předseda zastupitelstva Chemnitzu a bývalý člen CDU Reinhold Breede. Bývalá frakce městské rady Republikánů opustila po trvajících interních konfliktech na základě nepřekonatelných názorových rozdílů stranu a přidala se k novému hnutí občanů. Nové pojmenování frakce však na začátku starostka města Chemnitzu Barbara Ludwig (SPD) zakázala, ale Nejvyšší správní soud v Budyšíně (Bautzen) tento zákaz později zrušil.

Poté, co docházelo v průběhu roku 2013 opakovaně v přijímacím zařízení pro žadatele o azyl v městské části Chemnitz-Ebersdorf (https://de.wikipedia.org/wiki/Chemnitz-Ebersdorf) k těžkým násilnostem, podpořilo hnutí Pro Chemnitz několik protestních demonstrací místní občanské iniciativy, kterých se zúčastnilo kolem 200 lidí.

19. ledna 2015 uspořádalo hnutí Pro Chemnitz vzpomínkovou akci za svobodu názorů s 300 účastníky. Impulsem byl policejní zákaz demonstrace drážďanské PEGIDY (https://de.wikipedia.org/wiki/Pegida) kvůli hrozbám islamistických teroristů proti shromáždění. V srpnu a září 2018 zorganizovalo hnutí Pro Chemnitz centrální demonstrace v kontextu rasistických výtržností, což vzbudilo mezinárodní pozornost.

Webové stránky občanského sdružení Pro Chemnitz: https://pro-chemnitz.de/