Éra žen již pošesté posílá knihy o islámu do knihoven

knížky o islámu - 6. kolo balení

Éra žen ani s nadcházejícím koncem roku nezahálela. Právě dnes, tedy v neděli 30. prosince 2018, se v jejím sídle sešlo několik dobrovolníků, aby opět zabalili další knihy o islámu, tedy takové, které kriticky upozorňují na jeho rizika. Tyto knížky poputují do veřejných knihoven, kam je spolek Éra žen zasílá zcela zdarma.

Tentokrát jsme balili celkem 3 tituly:

  • Oriana Fallaci: Síla rozumu
  • Karel Černý: Svět politického islámu
  • Barbara Woodová: Panenky z ráje

Byť již první dva z titulů nejsou na českém knižním trhu téměř k sehnání, podařilo se nám několik posledních kusů těchto publikací ještě zajistit. Balíků bylo 48, odesílaných knížek tentokrát 68. Kromě knížek jsme do nich také přidávaly leták s nabídkou nových knih z produkce nakladatele Lukáše Lhoťana. Knihovny, které o tyto knížky mají zájem, nás mohou kontaktovat na mailu katerina.dubnova@erazen.cz a my jim požadované tituly také zdarma zajistíme a zašleme.

Nálada při tomto, již 6. kole balení knížek byla výborná. Pili jsme svařené víno, poslouchali vánoční koledy a povídali si o našich plánech do budoucna. Máme velkou radost, že se do této dobrovolnické činnosti zapojuje i mladá generace – děkujeme děvčatům z východních Čech za výpomoc a skvělé pracovní nasazení!

Projekt „O islámu do knihoven“ pokračuje i v příštím roce, v tempu odpovídajícím stavu sbírkového konta, ze kterého nákup těchto knížek pro veřejné knihovny hradíme.

Do sbírky lze nadále přispívat na transparentní účet: 2501081602/2010 (Fio banka)

 

imgp6838.jpg

knížky připravené na balení

imgp6839.jpg

imgp6840.jpg

imgp6841.jpg

imgp6842.jpg

imgp6846.jpg

Jak je vidět, silné mužské ruce přijdou při balení knížek vhod.

imgp6847.jpg

A jde se s balíky knih na poštu.