Islám a politika

Politik Zelených Özdemir je spoluzakladatel „Iniciativy sekulární islám“

Krátce před začátkem čtvrté Německé konference o islámu (DIK) založili prominentní experti na islám "Iniciativu sekulární islám ".

„Nechceme se smířit s narůstající mocí nedemokratického, politizovaného islámu, který se domáhá interpretace významu nad celým islámem,“ prohlašují iniciátoři v základním dokumentu, o němž informuje týdeník „Die Zeit“.

Rakousko vykáže ze země několik imámů a uzavře mešity

V rámci boje proti politickému islámu chce Rakousko vypovědět větší množství imámů. Dále se uzavře podle slov kancléře Sebastiána Kurze (ÖVP) sedm mešit. "Paralelní společnosti, politický islám a tendence radikalizace v naší zemi nemají místo," řekl v pátek Kurz ve Vídni.

Uta Ogilvie vzdává pořádání dalších demonstrací proti Merkelové

Uta Ogilvie, která iniciovala v Hamburku demonstraci proti kancléřce Merkelové, ukončila svou aktivitu po masivních výhrůžkách a několika útocích na svoji rodinu ze strany Antify. Antifa jásá: Iniciátorka demonstrace „Merkel-muss-weg“ Uta Ogilvie to vzdává – „Jsou to fašisti, žádní antifašisti“

Dotaz na poslance SPD k zákazu halal porážek v ČR

Na serveru ParlamentníListy.cz tazatel položil na začátku února 2018 poslanci za SPD Radku Rozvoralovi otázku týkající se možného zákazu rituálních porážek jatečních zvířat u nás. I toto téma nás v Éře žen velmi zajímá, proto budeme sledovat kroky, které SPD k prosazení zákazu rituálních porážek v ČR hodlá učinit. Vyjadřujeme v tomto směru straně SPD plnou podporu.

Videozáznam příspěvku Kláry Samkové na konferenci IVČRN 25. 4. 2015

Klára Samková na konferenci IVČRN

Níže si můžete přehrát záznam vystoupení Kláry Samkové na ideové konferenci iniciativy Islám v ČR nechceme (IVČRN) dne 25. 4. 2015.

Klára Samková: Islám a principy lidských práv (ideová konference IVČRN, 25. 4. 2015)

Klára Samková na konferenci IVČRN

Text příspěvku Kláry Samkové, se kterým vystoupila na ideové konferenci iniciativy Islám v ČR nechceme (IVČRN) 25. 4. 2015:

Projev Kláry Samkové na konferenci Máme se bát islámu (18. 5. 2016, poslanecká sněmovna)

Klára Samková na konferenci Máme se bát islámu?

Níže naleznete celý text příspěvku, se kterým Klára Samková vystoupila na konferenci "Máme se bát islámu?", pořádané poslancem Zdeňkem Soukupem dne 18. 5. 2016 na půdě poslanecké sněmovny. Jde o projev, na který velvyslanec Turecka spolu s velvyslanci dalších muslimských zemí zareagoval demonstrativním odchodem ze sálu poté, co nebylo vyhověno jeho požadavku zabránit Kláře Samkové v pokračování čtení jejího příspěvku, a za který následně turecký velvyslanec požadoval trestní stíhání Kláry Samkové, což nakonec bylo i částečně realizováno skrze kárné řízení s Klárou Samkovou uvnitř České advokátní komory (více viz facebooková stránka https://www.facebook.com/SamkovaParlament18052016/ ).

Subscribe to RSS - Islám a politika