Shrunutí besedy Kláry Samkové v Olomouci

Éra žen na besedě v Olomouci

Ve středu 13. září proběhla v Olomouci další z besed Kláry Samkové "O islámu, právu a všem, co nás trápí". Zúčastnilo se jí tentokrát okolo 15 lidí včetně několika členek Éry žen, které jsme rády konečně poznaly osobně a hovořily s nimi o možnostech další vzájemné spolupráce.

Účastníci pozorně naslouchali vyprávění Kláry Samkové o tom, jak vzniká a funguje český i evropský právní řád a jaký vliv na něj má islám a jeho právo. Přivítali rovněž i informace o projektu našeho spolku „O islámu do knihoven“ ze strany místopředsedkyně Éry žen a následně přispěli do sbírkové pokladničky, abychom mohly knihovnám nakoupit další knihy varující před riziky islámu, za což jim ještě jednou mnohokrát děkujeme.

V diskusi se řeč stočila na aktuální politickou situaci v Sýrii, možnosti tamní humanitární pomoci i podílu Západu na místních problémech. Diskutéři se také zajímali o to, koho by dle názoru Kláry Samkové měli či neměli volit v nadcházejích parlamentních a prezidentských volbách. V závěru akce si pak zájemci odnesli podepsané knížky Kláry Samkové i propagační letáky k projektu O islámu do knihoven i ke spolku samotnému.  

1_0.jpg

z průběhu besedy v Olomouci

knizky_ol.jpg

již tradiční zátiší s knihami Kláry Samkové a pokladničkou k projektu O islámu do knihoven

autogramiáda.jpg

Klára Samková podepisuje zájemkyni svou knihu Proč islám nesmí do Česka