Veřejné besedy Éry žen, z.s.

Klára Samková besedy

Ženský spolek Éra žen, z.s. se rozhodl nabídnout zájemcům možnost spolupořádání veřejných besed na témata „postavení žen v islámu, islám, politika vůči islámu v ČR, EU a ve světě". Pakliže zájemci o tento typ akcí takovou událost v daném místě zorganizují, Éra žen, z.s. jim je schopna dodat vytištěné letáky A4 na propagaci akce a následně na místo na vlastní náklady přijet a bezplatně přednášet a diskutovat s účastníky na výše uvedená témata.

Anotace besed: 

Účastníci besedy se dozví o pořádajícím spolku Éra žen a možnostech, jak podpořit jeho projekty, dále pak Klára Samková pohovoří o způsobech fungování islámského a neislámského (zejména českého a evropského) systému práva, jeho východiscích i důsledcích. Řeč bude i o migraci, především o zkreslených představách o běžném životě v evropských zemích, s jakými nejen afričtí a blízkovýchodní migranti směřují do Evropy. Následovat bude moderovaná diskuse. Součástí besedy je autogramiáda knih Kláry Samkové – zájemci o některou z knih budou moci částku za knihu vložit přímo do sbírkové putovní pokladničky k projektu „O islámu do knihoven“, jehož prostřednictvím se spolek snaží doplnit knižní fond veřejných knihoven o publikace informující o životě v islámských zemích a varující před riziky islámu a migrace.  

Vzhledem k tomu, že je třeba takové akce plánovat s cca měsíčním předstihem, neváhejte nás včas kontaktovat na mailu katerina.dubnova@erazen.cz .

letak_beseda_knihovny.png

Leták pro knihovny v PDF

Videozáznam z besedy v Litoměřicích: 

Videozáznam besedy ve Vamberku:

Příkladem úspěšně realizované akce může být beseda Éry žen a Pardubického SALÓNU v Pardubicích z 19. ledna 2017 (foto z akce ZDE), beseda Kláry Samkové v Mariánských Lázních (8. 6. 2017), beseda v Táboře (14. 6. 2017) či beseda v Karlových Varech (15. 6. 2017). Zajímavá byla i beseda v Trutnově (20. 6. 2017). V září proběhly besedy Kláry Samkové v Moravské Třebové, Olomouci a v Brně, velmi dobře také nakonec dopadla beseda v Litoměřicích. Vřelého přijetí se Kláře Samkové dostalo v listopadu 2017 na besedě v Dobrovici. Skvěle dopadla i poslední beseda roku 2017 ve Slavičíně

V jarní sezóně 2018 jsme s Klárou Samkovou zamířily na besedu do Chotěboře, Vamberka nebo do městské knihovny v Hranicích u Aše. Zajímavá byla dvoj-beseda s poslancem Jiřím Kobzou (SPD) ve Vílanci u Jihlavy. I v Ústí nad Labem Kláru Samkovou čekal zaplněný sál. 

z průběhu besedy knížky a pokladnička ke sbírce Klára Samková před pozvánkou na besedu

Štítky: