Aktualizace seznamů literatury o islámu

Náš projekt O islámu do knihoven má za sebou téměř rok svého fungování. Během něj při komunikaci s jednotlivými nakladateli knížek, které zasíláme knihovnám, ověřujeme dostupnost požadovaných titulů a průběžně aktualizujeme seznamy námi vybrané literatury varující před riziky islámu a migrace. Stejně tak seznamy doplňujeme o nově vydané publikace.

Seznamy literatury, které mohou sloužit jak jednotlivým knihovnám, které si přes nás knihy mohou zdarma zajistit, tak široké veřejnosti k samostudiu, najdete v sekci projektu O islámu do knihoven a rovněž v rubrice Ke stažení. V rubrice Zajímá nás - O islámu - Beletrie / odborné knihy o islámu jsou k dispozici anotace k jednotlivým knížkám.

Momentálně (ke 3. 5. 2018) nakladatelé nemají dostupné tyto publikace:

Marjan Kamaliová: Prorokova milenka

Gerwald Mattias: Čaj s nápadníkem

Cuny Marie-Thérese Souad: Upálená zaživa

Lajla: Provdána proti své vůli

Meral Al-Mer: Bez matky ne!

Katja Scheidtová: Uvězněna v rodné zemi (Jak mě můj turecký přítel unesl do paralelního světa islámu)

Knihovnám i jejich čtenářům se tedy tímto omlouváme, že vyjmenované tituly nejsme bohužel již schopné zajistit. Přesto je v našich seznamech necháváme pro případ, že se čtenářům tyto knihy podaří sehnat jiným způsobem – v knihkupectvích, antikvariátech, eshopech nebo knihovnách, které si je stihly opatřit dříve.