Ve jménu Boha milosrdného...

Klára Samková via Facebook: "Vážení přátelé a FB sledující, dovolte mi, abych vás upozornila na článek pana Karla Černého (kterého považuji za mimořádného mladého muže, vracejícího mi důvěru v budoucnost), který vyšel v so-ne 8. - 9. 10. 2016) příloze Lidových novin "Orientace". Doufám, že mi LN prominou, když zde článek zde dám možnost číst dalším čtenářům.

Pan Černý dle mého názoru velmi ví, o čem píše, i když zvěsti, které nám přináší, jsou velmi neradostné. Avšak důležitá není radost, důležitá je pravda. Pan Černý (doporučuji si o něm zjistit více a věnovat pozornost jeho dosavadním knihám) upozorňuje na jednu věc, kterou jsem i já explicitně artikulovala ve svém "slavném" projevu z 18. 5. 2016, totiž, že výklad islámu je vyloženě vnitro-islámským problémem, do kterého Evropa nemá co mluvit. Je zřejmé, že odpůrci toho výkladu islámu, který je provozován Islámským státem, nemají šanci se ideově ISIS vzepřít a hlavně - nejsou schopni předložit žádnou alternativu ani k ISIS samotnému ani k současným jiným režimům, panujícím v islámských zemích. Přitom (jak píše Černý a já s ním naprosto souhlasím) stávající řád je naprosto neudržitelný.Je tedy jednoznačně nutno dojít k závěru, že na planetě momentálně neprobíhá JEDNA KRIZE v podobě krize euroamerické kultury, ale DVĚ KRIZE, přičemž tou druhou krizí je samozřejmě krize islámu.

Takže další názor, ke kterému je úplně logické dojít je: POJĎME SI O TĚCH NAŠICH KRIZÍCH PROMLUVIT. Začíná se mi to totiž jevit tak, že jak euroamerická civilizace, tak islám jsou - dámy a gentlemani prominou - poněkud v prdeli rukou společnou a nerozdílnou... A řekla bych, že máme i podobně našlápnuto i v jiných oblastech:

ONI mají ISIS, MY máme naše neomarxistické zelené, socany, piráty a pod. Naši zatím hlavy nesekaj, ale nepochybuji, že by rádi. Destruovat vše ostatní (ostatně včetně rodin) se jim daří už velmi pěkně, někde by i ISIS mohl závidět.

ONI mají své staré struktury, zprofanované spoluprací s totalitními neislámskými režimy, píšící různé "Otevřené dopisy", MY si můžeme vybrat: buď máme svoje zastydlé komouše, kteří nejsou schopni již od doby projevu Milouše Jakeše z Červeného Hrádku schopni napsat vůbec nic (a to celosvětově) anebo havlisty, kteří píší až se jim od péra (kdejakého) práší, leč výsledek je nula.Říkám to nerada, ale začínám to vidět na jakousi třetí - neznámou a zcela neprobádanou - a to oběma kulturními okruhy - cestu. V té máme s islámským světem jedno společné: ačkoliv nás je většina, jsme braný u huby jak jednou tak druhou stranou výše zmíněnou...

TAKŽE: Kromě toho, že musíme absolutně nutně dát na frak ISIS a všem jejich podporovatelům, s tou "mlčící většinou" se prostě musíme domluvit..."

karel černý 1

karel černý 2

karel černý 3