Braniborský soud schválil vztah nezletilé se starším mužem

Jedna z našich podporovatelek nám poslala odkaz článek v německém tisku, který informuje o rozhodnutí braniborského soudu schválit vztah nezletilé dívky s o 30 let starším mužem.

Odkaz na článek ZDE: https://www.welt.de/politik/deutschland/article159199634/15-Jaehrige-darf-Beziehung-mit-30-Jahre-aelterem-Mann-fuehren.html

Pisatelka k tomu dodává:

"Nejen že některé soudy v Německu v jednotlivých případech už uznaly muslimské tzv. manželství dospělých mužů s nezletilými dívkami (místo aby se v souladu s německým právním řádem jasně řeklo, že je to nelegální a trestné), tak teď došlo k tomuto soudnímu verdiktu (z článku nevyplývá nic o národnosti či náboženství, případ by se mohl stát nebezpečným precedentem):

Ve spolkové zemi Braniborsko (Brandenburg) měla jedna mladá, teprve 15letá dívka "vztah" s mužem, který je o 30 let starší, tedy 45. Nevíme nic o tom, jak tento vztah vznikl, čí to byla iniciativa a také, jak dlouho už trvá.

Rodičům dívky se to pochopitelně nelíbilo a snažili se jí v tom opakovaně zabránit, byli toho názoru že takový vztah jí rozhodne neprospívá a může jí uškodit. Holka utíkala z domova, tajila místo svého pobytu atd. Na pár týdnů se dostala na popud rodičů (detaily neznáme) i do psychiatrické léčebny.

Případ pak byl dán k soudu - konkrétně k Vrchnímu zemskému soudu Brandenburg. Rodiče chtěli, aby onen muž dostal zákaz kontaktu a přibližování se k jejich dceři. Soud ale rozhodl (držte se, je to fakt neuvěřitelné! :-( ), že rodiče tomu vztahu bránit nesmějí. Se zdůvodněním, že prý by vyhrocený konflikt s rodiči mohl "poškodit její blaho" a že zákaz kontaktu (mezí ní a tím 45letým "partnerem") je nepřiměřeně tvrdým opatřením.

V komentářích pod článkem už zazněl názor či obava, že tento případ otevírá naplno brány pro pedofily (zejméne z muslimských řad, ale ne jenom).

Odpůrci zase poukazují na německý právní řád, podle kterého se definuje, že <14 = dítě, 14-18 = mladistvý, >18 = dospělý. Sex dospělého s osobou pod 14 let je tudíž pedofilie a trestný, ale pokud je mladistvému 14-16, přihlíží se k jeho/její psychické zralosti a k jeho /její vůli na tomto pozadí. A dívka prý v tomto případě "aktivně a stabilně" projevovala svou vůli v tomto vztahu žít, a byla shledána dostatečně psychicky zralou.

Mně to přijde šílené! Mladá holka, teprve dospívající, hledající svou vlastní identitu, pod vlivem hormonů v období puberty si přece může nechat "nakukat" kde co, nebo může podléhat psychickému nátlaku, dostat se do závislosti, která ji pak nedovolí říct, že ten vztah nechce. To se přece stává i starším a zralejším ženám, natož takto mladým dívkám! Kam ti soudci dali hlavu? Nebo jak si to vyložit???

Vypadá to, jako by se připravovala půda pro to, že takové o svazky (mezi jakými příslušníky asi?) budou postupně v Německu považovány za "normální". A hlavně - což mě děsí asi nejvíc - i kdyby rodiče chtěli dívku chránit, tak nemůžou! Stačí když ten chlap ji nějakým způsobem donutí či zmanipuluje tak, aby před soudem řekla, že ten vztah chce. Ale třeba to neřekne jen ze strachu, nebo závislosti? A co pak? Dívka bude vydána napospas potenciálnímu násilníkovi, úchylovi, bude mít trauma na celý život, a rodiče tomu mají přihlížet...??? Jako další diskutující v článku doufám že se rodiče odvolají...

Někdo v diskusi napsal, že se ani nediví, že se lidé dnes čím dál tím víc bojí mít děti..."


Takovýmto situacím chce právě Éra žen zabránit a předcházet! Podpořte nás a přidejte se k nám!