Beseda Ivy Karlíkové v Pardubicích

Knížky Ivy Karlíkové Muslimské peklo a Muslimská pomsta

Spolek Éra žen opět pomohl dobré věci.

Koncem roku se nám ozvala spisovatelka, exmuslimka a autorka knih „Muslimské peklo“ a „Muslimská pomsta“ Iva Karlíková, která nás požádala, abychom obě její knížky nezapomněly zařadit do našich seznamů literatury varující před riziky islámu. Tyto publikace jednak doporučujeme veřejnosti k samostudiu, jednak je nabízíme zdarma zajistit veřejným knihovnám. Rády jsme tedy do seznamů knížky Ivy Karlíkové přidaly. Jde totiž o osobnost, jejíž životní příběh a především její osobní zkušenosti s islámem (tentokrát v prostředí Balkánu) si podle nás zaslouží vstoupit do širšího veřejného povědomí.

Z naší další diskuse s autorkou pak vyplynulo, že by sama byla ráda, kdyby se o jejích zkušenostech mohlo dozvědět více lidí. Hovořily jsme o prodeji knížek, debatních pořadech v médiích, a nakonec jsme jí předaly kontakt na náš známý a dobrý Pardubický SALÓN – neformální volné uskupení občanů, které v Pardubicích pořádá besedy se zajímavými osobnostmi.

Máme radost, že se naši přátelé z Pardubického SALÓNU ihned chopili příležitosti, a tak 21. února proběhla v pardubické kavárně Evropa beseda Ivy Karlíkové, kterou skvěle odmoderoval Petr Štěpánek. Do diskuse se též zapojila překladatelka z němčiny Jitka Zajícová. Na besedu zavítalo několik desítek zájemců a byla prostřednictvím TV Patriot přenášena živě i přes facebook. My vám přinášíme odkaz na záznam této akce a ptáme se:

Máte už i Vy ve svém městě či obci organizátory takovýchto besed?

Pokud ne – staňte se jimi právě Vy!

Aneb jak praví naše předsedkyně Klára Samková:

„Kdyby bylo v republice 10 takových Pardubických SALÓNŮ, spousta věcí by u nás pravděpodobně vypadala a fungovala jinak, včetně různých volebních výsledků!“

Místopředsedkyně Éry žen Kateřina Dubnová pak dodává:

„V české muslimské komunitě se prokazatelně nachází ještě více lidí, kteří by prostředí islámu rádi opustili a podělili se s námi o informace a zkušenosti z první ruky, které jsou naprosto nedocenitelné. Jediné, co k tomu mnohdy potřebují, je náš zájem a naše podpora v jejich dalším postupu. Nenechávejme je v tom tedy samotné! Zajímejme se i o další exmuslimy mimo muslimskou komunitu a o lidi, kteří s islámem již učinili nepříjemnou zkušenost, a nechme je se s námi o tyto informace podělit! Vytvářejme pro ně zázemí a platformy, kde mohou svobodně a otevřeně hovořit o všem, co zažili! Vždyť to jsou právě tito lidé, kteří jsou protiváhou všudypřítomné propagace islámu!“

Záznam besedy Ivy Karlíkové na facebooku: https://www.facebook.com/tvpatriotcz/videos/1095469157328476/

iva_karlikova_pardubice.jpg