V Dánsku bude zákaz úplného zahalování na veřejnosti

Dánsko zakázalo od 1. srpna muslimské úplné zahalování burkou a nikábem na veřejnosti. Nedodržení se bude trestat peněžní pokutou.

Epoch Times 31. května 2018 aktualizováno: 31. května 2018 18:47

Dánský parlament vydal ve čtvrtek zákon, kterým zakazuje muslimským ženám nosit burky (úplné zahalení) a nikáb (zahalení obličeje). Za nedodržení se bude v budoucnu platit pokuta, říká se v zákoně, který byl přijat 75 hlasy, proti bylo 30.

Francie zakázala jako první v Evropě roku 2011 úplné zahalování burkou a nikábem, který zcela zahaluje obličej až na štěrbiny pro oči. Následovaly další státy jako Belgie a Rakousko. V Německu chce zakázat úplné zahalování nikábem a burkou ve veřejném prostoru Alternativa pro Německo (AfD), pro se vyslovují také části CSU.

Porušení zákona se bude řešit peněžitou pokutou ve výši 1.000 dánských korun (134 eur), při opakování až 10.000 korun. Trest odnětí svobody parlament neodsouhlasil. Policie nebude smět postupovat vůči ženám násilně. V Dánsku existuje od roku 2015 menšinová vláda konzervativně liberální strany Venstre, která je podporována pravicově orientovanou Dansk Folkeparti. (afp/dts)

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/europa/daenemark-verbietet-vollverschleierung-in-der-oeffentlichkeit-a2452182.html?text=1