Uta Ogilvie vzdává pořádání dalších demonstrací proti Merkelové

Uta Ogilvie, která iniciovala v Hamburku demonstraci proti kancléřce Merkelové, ukončila svou aktivitu po masivních výhrůžkách a několika útocích na svoji rodinu ze strany Antify. Antifa jásá: Iniciátorka demonstrace „Merkel-muss-weg“ Uta Ogilvie to vzdává – „Jsou to fašisti, žádní antifašisti“

Jürgen Fritz 16. únor 2018 aktualizováno: 16.února 2018 21:25

Na facebooku napsala následující slova:

„Všechno skončilo o Popeleční středě? Za mě ano, vzdávám to. Proč? V první řadě je důvodem fakt, že nemůžu ochránit svou rodinu. Kdo sledoval moji aktivitu poslední dva týdny, ví, že došlo v noci z neděle na pondělí k útoku na můj dům. Stojí za ním Antifa. Tito samozvaní anti-fašisté nejen že propíchli pneumatiky našim autům, ale také zničili fasádu domu a rozbili okno. Tito anti-fašisté tímto riskovali i životy a zdraví. V tomto případě životy a zdraví mých dětí, protože inkriminované okno vede do dětského pokoje. Nechci pomyslet na to, co by se bývalo mohlo stát, kdyby postele dětí stály přímo pod oknem. Naštěstí tomu tak nebylo.

To však nebyla jediná výhrůžka.Cestou na demonstraci jsem byla opět napadena. Antifa totiž zatarasila cestu k místu shromáždění. Když jsem se snažila probojovat davem, byl můj otec a já násilně napadeni. To znamená, že Antifa nenapadá pouze děti a ženy ale i seniory. My jsme však měli štěstí, policisté nás z davu vysvobodili dřív, než se stalo něco horšího. Podobným útokům však čelili další účastníci demostrace, jejichž počet se tím pádem snížil.

Kdo vlastně jsou anti-fašisti a kdo za nimi stojí?

Musela jsem se teď zabývat touto otázkou a došla jsem k závěru, že „anti“ škrtnu. Protože u tohoto spolku se jedná o fašisty. Kdo tyto fašisty financuje? Sám stát, a to z našich daní. Posledních pár roků je veřejným tajemstvím, že Antifa dostává peníze od státu. Samozřejmě existuje i oficiální verze podpory, která se schovává pod pláštíkem „boje proti pravici“. Jednou z nejznámějších organizací „boje proti pravici“ je nadace Amadeu-Antonio-Stiftung. 

Jinými slovy: je to stát, kdo mě ohrožuje. Zatímco jsou fašisti a jejich dceřinné organizace podporovány milióny, já nemůžu v žádném případě s ochranou ze strany státu počítat. Tu dostanu pouze tehdy, když vstoupím do politiky, jak mi bylo řečeno. Zkrátka: stát mě umlčel.

Ustoupila jsem, ale moje lví srdce nikdo nezlomí

A tady je moje výzva: předávejte můj příběh dál, hovořte o něm se svou rodinou, přáteli a kolegy. Společně přemýšlejte: žijeme v zemi, kde je upíráno základní právo na svobodné vyjádření názoru. Snad, aspoň v to doufám, nás jednoho dne bude tolik, že tento stav skončí. Já sama teď zatím ustoupím a budu přemýšlet. Ale buďte bez starosti: moje bojovné srdce nikdo nezlomí.

P.S.: Všem, kteří mě v posledních dnech podporovali, hluboce děkuji. Můj velký dík patří samozřejmě těm, kdo se mnou demonstrovali (nebo se aspoň pokusili). A přirozeně děkuji policii Hamburku. Obdivuji všechny ženy a muže za jejich profesionální práci a jejich odvahu.“

Video: Jürgen Fritz na Anti-Merkel-Demo v Hamburku: „Všechno to působí zcela surrealisticky“

Antifa pochoduje a agituje teď také za Merkelovu CDU

To byla slova Uty Ogilvie, svou analýzou má zcela pravdu. Antifa je po dlouhá léta finančně podporována a udržována při životě, dalo by se říci, že byla vypěstována především stranou SPD a Zelených, kteří to deklarují jako „boj proti pravici“ – ne proti extremismu, jak by bylo správně, ani proti pravicovému extremismu (proč ne také proti levicovému extremismu?), ne proti pravicovému. To samo o sobě už vypovídá hodně.