O islámu do knihoven

Projekt „O islámu do knihoven“ - literatura

knihy varující před riziky islámu zasílané Érou žen do knihoven

Éra žen šíří povědomí o rizicích islámu a migrace

 
Název projektu: O islámu do knihoven
 
Realizuje: Éra žen, z.s. (se sídlem: Španělská 742/6, 120 00 Praha 2 – Vinohrady, IČO 05199620)
 
Fakturační údaje: Éra žen, z.s., Španělská 742/6, 120 00 Praha 2,                    IČO: 05199620, DIČ: CZ 05199620 - neplátce DPH
 
Popis projektu: obohacení knižního fondu veřejných knihoven v ČR o vybrané tituly z oblasti beletrie i odborné literatury, které se zaměřují na islám, upozorňují na jeho rizika, informují o problémech spojených s migrací z islámských zemí, životě v arabském světě apod. - zajištění těchto publikací od nakladatelů a velkoobchodů a jejich distribuce do knihoven, které se do projektu zapojí na základě nabídky učiněné přes mailovou komunikaci.
 
Cíle projektu: prostřednictvím doplnění knižního fondu veřejných knihoven prolomit mediální blokádu na témata „islám, migrace, právo a věci s nimi související“, zvýšit informovanost veřejnosti v oblasti těchto témat a iniciovat celospolečenskou diskusi k těmto tématům.

3. kolo balení knížek pro knihovny

knihy 3. kolo balení

V kanceláři spolku Éra žen jsme v neděli 10. prosince s několika našimi členkami realizovaly další, již 3. kolo třídění a balení knih varujících před riziky islámu a migrace, které zasíláme veřejným knihovnám. Tentokrát jsme primárně rozesílaly knihy Benjamina Kurase, ale také letošní novinku - knihu Arabboy nebo bestseller Nikdy neříkej, že se bojíš. Do balíčků jsme také dle zájmu knihoven přidaly knihy z předchozích kol rozesílání - od Lukáše Lhoťana, Billa Warnera či tituly z produkce nakladatelství Albatros. Do prvozásilek přišly rovněž jako obvykle dva cestopisy Kláry Samkové - Po Evropě s maminkou a Moje cesta za Scarlett, které knihovnám věnujeme jako poděkování za trpělivost při čekání na zaslání knih. 

Poděkování dárcům II.

banner O islámu do knihoven

Na členský účet spolku Éra žen přibyly v nedávné době dva anonymní příspěvky, každý v hodnotě 20 000,- Kč. Éra žen tímto děkuje dárcům za jejich štědrost. Oba tyto příspěvky převedeme na transparentní sbírkový účet k projektu „O islámu do knihoven / Tvrdá pravda o islámu“ a za celkovou vybranou sumu opět nakoupíme veřejným knihovnám knížky varující před riziky islámu a migrace. Jsme rády, že má veřejnost zájem na tom, aby tento náš projekt mohl pokračovat a aby se právě tyto publikace dostaly prostřednictvím našeho spolku a sítě veřejných knihoven mezi čtenáře. 

Příprava knih o islámu na expedici knihovnám - 2. kolo

knihy o islámu

V sobotu 16. září 2017 jsme se s našimi členkami a příznivci v sídle našeho spolku pustily do dalšího (již druhého) kola třídění a balení knížek varujících před riziky islámu a migrace, které rozešleme knihovnám (viz projekt O islámu do knihoven). Opět šlo o cca 200 ks knih, tentokrát většinou z produkce nakladatelství Euromedia a další tituly z nabídky exmuslima a nakladatele Lukáše Lhoťana. Ten nám navíc zaslal 20ks letošní horké novinky na poli literatury o islámu – diplomovou práci Mgr. Davida Nekoly s názvem „Islám a terorismus“, kterou tomuto absolventovi Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem na konci léta pomohl vydat. Tuto knihu jsme tedy hned zařadily na seznam námi knihovnám nabízené a veřejnosti doporučované literatury. Knihovnám, kterým jsme v předchozím kole ještě nezaslaly žádnou z jimi požadovaných knih a které se dostaly na náš seznam prvních 20 knihoven „odbavovaných“ v tomto druhém kole balení knížek, navíc také zasíláme dva cestopisy Kláry Samkové jako poděkování za trpělivost při čekání na knihy.

Děkujeme dárcům!

banner projektu O islámu do knihoven

Éra žen si dovoluje oznámit veřejnosti, že dne 14. 7. 2017 oficiálně otevřela putovní sbírkovou pokladničku k projektu O islámu do knihoven (viz zápis o otevření). Tuto pokladničku jsme po celý červen vozily s sebou na besedy Kláry Samkové o islámu a právu, které proběhly v Mariánských Lázních, Karlových Varech, Táboře a Trutnově. Právě tam měli účastníci těchto akcí možnost přímo náš projekt podpořit a přispět libovolnou částkou do sbírky na nákup knih varujících před riziky islámu a migrace do knihoven.

Příprava knih na expedici do knihoven

knihy o islámu

Jak jste se mohli dočíst na našem facebooku, v těchto dnech v sídle Éry žen vrcholí příprava první části knih varujících před riziky islámu na rozesílání do knihoven. Již brzy se tak část knihoven, které se zapojily do projektu „O islámu do knihoven“ dočká svých zásilek.

Recenze knihy Arabboy od Martina Konvičky

obálka knihy Arabboy

Jedna z knížek řešících problematiku islámu a migrace z muslimských zemí (případně život muslimských migrantů v Evropě v různých generacích), které spolek Éra žen chce zajistit veřejným knihovnám, a sice nově v českém překladu vydaná publikace Arabboy německo-turecké autorky Güner Yasemin Balciové, vzbudila pozornost i doc. Martina Konvičky.

Poděkování za podporu projektu a šíření informací

podpořte projekt O islámu do knihoven

Jsme velmi rády, že projekt našeho spolku Éra žen „O islámu do knihoven“ si postupně získává podporu a pozitivní ohlas veřejnosti, která se začíná sama zapojovat do jeho aktivní propagace a šíření informací. Zejména vítáme pomoc a podporu ze strany literárních a čtenářských kruhů, spolků, organizací, webových stránek a blogů!

Poděkování nakladatelům za poskytnutí slev na knihy

banner projektu O islámu do knihoven

Éra žen, z.s. tímto děkuje všem nakladatelům, kteří se rozhodli podpořit projekt „O islámu do knihoven“ poskytnutím slev na hromadný nákup vybraných knih o islámu, které spolek hodlá věnovat knihovnám zapojeným do projektu.

Přihlásit se k odběru RSS - O islámu do knihoven