O islámu

Aktualizace seznamů literatury o islámu

Náš projekt O islámu do knihoven má za sebou téměř rok svého fungování. Během něj při komunikaci s jednotlivými nakladateli knížek, které zasíláme knihovnám, ověřujeme dostupnost požadovaných titulů a průběžně aktualizujeme seznamy námi vybrané literatury varující před riziky islámu a migrace. Stejně tak seznamy doplňujeme o nově vydané publikace.

Seznam doporučované odborné literatury o islámu

Níže naleznete seznam spolkem Éra žen vybraných a doporučovaných odborných publikací, které se problematikou rizikovosti islámu zabývají z různých úhlů pohledu (historického, kulturního, politologického, sociologického, lidskoprávního apod.). Mezi těmito knihami jsou také osobní výpovědi exmuslimů, díla, která se věnují rozboru základních textů islámu, některé řeší téma Islámského státu (resp. islámského státu obecně), jiné se pouštějí do rozebírání tématu migrace z islámských zemí do neislámských a vzájemného společného soužití muslimů a nemuslimů. Najdete zde také knihy aktivistů proti islámu - Kláry Samkové, Ayaan Hirsi Ali, Billa Warnera, Lukáše Lhoťana a dalších. Tyto publikace spolek Éra žen v rámci svého projektu O islámu do knihoven nakupuje u nakladatelů za prostředky shromážděné prostřednictvím veřejné sbírky a zasílá veřejným knihovnám, které o tyto knihy projevily zájem.

Seznam doporučované beletrie o islámu

Níže naleznete seznam spolek Éra žen vybraných a doporučovaných publikací beletristického charakteru, které podle nás vhodně upozorňují na rizika islámu, zabývají se problematikou konverze k islámu z pohledu žen, životními konflikty žen s islámem, životem v muslimských zemích či migrací z nich do nemuslimských společností apod. Jde o knihy, které spolek Éra žen v rámci svého projektu O islámu do knihoven nakupuje od nakladatelů za prostředky shromážděné prostřednictvím veřejné sbírky a zasílá veřejným knihovnám, které o tyto publikace projevily zájem.

Subscribe to RSS - O islámu