média

Série článků o ženské obřízce

Všímáme si, že některá z našich médií se občas tématu ženské rituální obřízky / mrzačení ženských pohlavních orgánů věnují. Tentokrát vám tedy přinášíme sérii starších i novějších článků - poněkud překvapivě - z online deníku Blesk. Doporučujeme zejména všímat si odhadovaného počtu žen mimo Afriku, kterých se tato praktika týká nebo jim reálně hrozí.

Protesty po vraždě 15leté dívky v Kandelu vyústily v pouliční šarvátky

Městečko Kandel v jižní Falci se od vraždy 15leté Miy, ke které došlo koncem prosince, polarizovalo. Poté co se ukázalo, že mladou ženu ubodal její bývalý přítel v prodejně DM a že tento muž byl tzv. nezletilý uprchlík bez doprovodu s vizáží o hodně starší než udávaných 15 let, rozšířila se po městě protestní nálada. Výsledkem byly několikanásobné protesty proti utečenecké politice a protiprotesty proti „nenávisti vůči cizincům“.

Islamista z Hamburku dostal doživotí za ubodání své oběti nožem

Epoch Times / 1. března 2018/ aktualizováno 1. března 2018 9:37

27letý pachatel byl odsouzen po vražedném útoku v Hamburku-Barmbeku k doživotnímu žaláři. Vrchní soud hanzovního města uznal vinným Palestince Ahmada A. z vraždy a pokusu o vraždu a šestinásobného těžkého ublížení na těle.

Tříleté dítě v nemocnici – opět jeden z odborníků Merkelové?

GABY KRAAL, 26.ÚNORA 2018 • 

V Ginnheimu, městské části Frankfurtu, byla v sobotu odpoledne na procházce babička se svým tříletým vnukem. Před supermarketem v ulici Platenstraße vnuka kopl do břicha neznámý muž tak silně, že tříletého chlapce museli okamžitě odvézt k lékařskému ošetření do nemocnice. Podle policejních údajů se 28letý pachatel choval „velmi nápadně“, očité svědky, kteří ho chytli po útěku z místa činu, napadl nožem.

Uta Ogilvie vzdává pořádání dalších demonstrací proti Merkelové

Uta Ogilvie, která iniciovala v Hamburku demonstraci proti kancléřce Merkelové, ukončila svou aktivitu po masivních výhrůžkách a několika útocích na svoji rodinu ze strany Antify. Antifa jásá: Iniciátorka demonstrace „Merkel-muss-weg“ Uta Ogilvie to vzdává – „Jsou to fašisti, žádní antifašisti“

Dotaz na poslance SPD k zákazu halal porážek v ČR

Na serveru ParlamentníListy.cz tazatel položil na začátku února 2018 poslanci za SPD Radku Rozvoralovi otázku týkající se možného zákazu rituálních porážek jatečních zvířat u nás. I toto téma nás v Éře žen velmi zajímá, proto budeme sledovat kroky, které SPD k prosazení zákazu rituálních porážek v ČR hodlá učinit. Vyjadřujeme v tomto směru straně SPD plnou podporu.

Beseda Lukáše Lhoťana a Jitky Zajícové v Pardubicích

beseda v Pardubicích

Místopředsedkyně Éry žen Kateřina Dubnová se ve čtvrtek 22. 2. 2018 zúčastnila besedy exmuslima, publicisty a nakladatele Lukáše Lhoťana a překladatelky Jitky Zajícové, která proběhla v kavárně Evropa v Pardubicích. Tématem besedy bylo „Knihy k zamyšlení“. Kateřina Dubnová publiku připomněla, že právě v Pardubicích loni Éra žen odstartovala besedy Kláry Samkové o islámu a právu. Dále vysvětlila podstatu projektu „O islámu do knihoven“ a poděkovala za spolupráci jak Lukáši Lhoťanovi, tak paní Zajícové, překladatelce knihy Arabboy. Zároveň veřejnost požádala o podporu sbírky na nákup knížek varujících před riziky islámu a migrace, které Éra žen zasílá obecním a městským knihovnám.

Zneužívání těch,co potřebují pomoc (Oxfam, Lékaři bez hranic)

IRC potvrdilo tři případy zneužití – po skandálech organizací Oxfam a Lékaři bez hranic.

Sexuální zneužívání i v řadách Lékařů bez hranic

Přinášíme článek z Epoch Times o případech sexuálního zneužívání v organizaci Lékaři bez hranic.

Anti-Merkel-Demo: Obyvatelka Hamburku se nenechá násilím zastrašit

výhrůžka Antify na zdi domu Uty Ogilvie

Přinášíme článek z německého tisku o další demonstraci proti politice Angely Merkel, tentokrát v Hamburku.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - média