Bezpečnost a islám

Rakousko vykáže ze země několik imámů a uzavře mešity

V rámci boje proti politickému islámu chce Rakousko vypovědět větší množství imámů. Dále se uzavře podle slov kancléře Sebastiána Kurze (ÖVP) sedm mešit. "Paralelní společnosti, politický islám a tendence radikalizace v naší zemi nemají místo," řekl v pátek Kurz ve Vídni.

Ministr vnitra Salvini: zastavíme kšeft s migrací

Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznámil, že „kšeft“ s migrací zastaví. V neděli jede na Sicílii, aby zjistil na místě situaci.

Nový návrh zákona: Maďarsko chce trestat ty, co napomáhají ilegální migraci

Dojde-li k přijetí zákona, hrozí v Maďarsku osobám, které napomáhají a podílejí se na ilegální migraci, zajišťovací vazba a odnětí svobody.

Alžírský recidivista dostal zkrácení trestu na základě jazykové bariéry

Epoch Times 26.dubna 2018, aktualizováno: 26.dubna 2018 13:15

28letý recidivista Adel S., který se ilegálně zdržuje v Německu, obdržel po odvolacím řízení před zemským soudem ve Cvikově (Zwickau) zkrácení trestu. Soudce to odůvodnil doznáním Adela a jazykovou bariérou, které je ve vězení vystaven.

Kandel ve Vídni

demonstrace žen proti násilí ze strany migrantů

O čem „Wochenblick“ informoval exkluzivně už před dvěma týdny, je dnes už jistotou: po městech Kandel, Hamburk, Chotěbuz a mnoha dalších německých městech vyjdou nyní do ulic poprvé také ženy v Rakousku, aby protestovaly proti importovanému násilí. V sobotu 14. dubna od 14 do 17 hodin se dá ve Vídni na pochod protestní průvod, aby upozornil na násilí vůči ženám a dětem. Podle informací na FB stránce vychází průvod ve 14 hodin z vídeňského náměstí Ballhausplatz.

Pořadatelům vídeňského pochodu žen se dostane organizátorské podpory od „originálu“ z Kandelu.

Posudek o činnosti Ústředí muslimských obcí v ČR

Klára Samková se rozhodla požádat podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Ministerstvo kultury o zaslání posudku Mgr. Daniela Křížka, PhD. z roku 2014, který se vztahuje k činnosti Ústředí muslimských obcí v ČR, resp. k souladu této činnosti s českým právním řádem. Dovolujeme si tedy tento posudek zveřejnit a seznámit s ním širokou veřejnost. 

Uta Ogilvie vzdává pořádání dalších demonstrací proti Merkelové

Uta Ogilvie, která iniciovala v Hamburku demonstraci proti kancléřce Merkelové, ukončila svou aktivitu po masivních výhrůžkách a několika útocích na svoji rodinu ze strany Antify. Antifa jásá: Iniciátorka demonstrace „Merkel-muss-weg“ Uta Ogilvie to vzdává – „Jsou to fašisti, žádní antifašisti“

Ženy, braňte se! #120db – Dcery Evropy vrací úder

Konečně je tu: vzbouření proti importovanému násilí. Po událostech v Cottbusu a Kandelu se zdvihly hlasy na obranu proti odcizení, násilí a zneužívání. Pod hashtagem #120db teď založily mladé ženy iniciativu odporu vytvořenou ženami pro ženy. Dcery Evropy vrací úder.

Rakousko zřizuje jednotku pohraniční ochrany

Ministr vnitra Rakouska oznámil vytvoření vlastní jednotky pohraniční ochrany. „Už se žádný průchod nebude konat," řekl ministr Kickl s ohlédnutím na uprchlickou krizi v roce 2015.

Subscribe to RSS - Bezpečnost a islám