Rakousko zřizuje jednotku pohraniční ochrany

Ministr vnitra Rakouska oznámil vytvoření vlastní jednotky pohraniční ochrany. „Už se žádný průchod nebude konat," řekl ministr Kickl s ohlédnutím na uprchlickou krizi v roce 2015.

Nový rakouský ministr vnitra Herbert Kickl ze Svobodných (FPÖ) oznámil vytvoření vlastní jednotky pohraniční ochrany.

Ta by měla být schopna během několika hodin zajistit uzavření a kontroly na rakouských hraničních přechodech, řekl Kickl ve čtvrtek listu „Tiroler Tageszeitung“.

„Už se žádný průchod konat nebude," řekl ministr s ohlédnutím na uprchlickou krizi v roce 2015, kdy statisíce lidí proudily přes Rakousko do Německa a ostatních států EU. Cílem je zajistit během několika málo hodin „schopný hraniční management na hranicích“.

Bude se jednat u této jednotky o pohotovostní  oddíl policie, který bude zajišťovat hraniční přechody a zjišťovat identitu lidí „v případě potřeby," řekl Kickl.

Kickl se minulý týden postaral o rozhořčení, když se minulý týden vyslovil o „koncentrovaném“ ubytování žadatelů o azyl v centrech základního zaopatření. Vzbudil tím asociace spojené s koncentračními tábory NS.

Rakouská vláda, vedená od prosince šéfem konzervativní strany lidovců (ÖVP) Sebastianem Kurzem, oznámila tvrdší kurz směrem k žadatelům o azyl a uprchlíkům. Svobodní obsadili šest ministerských křesel. Mimo jiné klíčové resorty vnitra, zahraničí a obrany. (afp)

http://www.epochtimes.de/politik/europa/kein-durchwinken-mehr-oesterreichs- innenminister-kuendigt-bildung-von-grenzschutzeinheit-an-a2325309.html