Rakousko vykáže ze země několik imámů a uzavře mešity

V rámci boje proti politickému islámu chce Rakousko vypovědět větší množství imámů. Dále se uzavře podle slov kancléře Sebastiána Kurze (ÖVP) sedm mešit. "Paralelní společnosti, politický islám a tendence radikalizace v naší zemi nemají místo," řekl v pátek Kurz ve Vídni.

V současné době se provádí šetření u 40 muslimských duchovních, zda v jejich případech nedošlo k porušení zákazu financování ze zahraničí, uvedl ministr vnitraHerbert Kickl (FPÖ). Ve dvou případech už je jisté, že imámové budou vypovězeni. Ve svém hledáčku mají úřady nyní 60 z celkového počtu 260 imámů v Rakousku. „Jsme teprve na začátku," prohlásil vicekancléř Heinz-Christian Strache (FPÖ). Důvodem pro toto rozhodnutí je zákon o islámu z roku 2015, který požaduje pozitivní zásadní přístup islámu vůči státu a společnosti.

zdroj: https://www.focus.de/politik/ausland/ankuendigung-von-kanzler-kurz-oesterreich-weist-mehrere-imame-aus-und-schliesst-moscheen_id_9060059.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook-focus-online&fbc=facebook-focus-online