Nový návrh zákona: Maďarsko chce trestat ty, co napomáhají ilegální migraci

Dojde-li k přijetí zákona, hrozí v Maďarsku osobám, které napomáhají a podílejí se na ilegální migraci, zajišťovací vazba a odnětí svobody.

Epoch Times 1. června 2018 aktualizováno: 1. června 2018 11:17

Návrh zákona, který v úterý předložil v parlamentu ministr vnitra Sandor Pinter, hovoří o zajištění a dokonce odnětí svobody až do jednoho roku pro spolupracovníky a aktivisty organizací, kteří se podílejí na ilegálním dovozu lidí bez nároku na azyl do země, informuje „OÖ-Nachrichten“.

Za trestní čin se také považuje podle návrhu tisk a rozšiřování letáků, které zprostředkovávají ilegálním migrantům pro ně důležité informace. „Na ochranu Maďarska je nutný akční plán, ten je základem balíčku zákonů ´STOP Soros´ “- hovoří se v odůvodnění k návrhu zákona.

Označení „STOP Soros“ se vztahuje na amerického miliardáře George Sorose, který podporuje bezpočet nevládních organizací. Vláda premiéra Viktora Orbana mu předhazuje, že chce zaplavit Evropu muslimskými migranty. Návrh zákona by mohl být přijat parlamentem ještě před létem.

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/europa/neuer-gesetzentwurf-ungarn-will-helfer-der-illegalen-einwanderung-bestrafen-a2452982.html