Kandel ve Vídni

demonstrace žen proti násilí ze strany migrantů

O čem „Wochenblick“ informoval exkluzivně už před dvěma týdny, je dnes už jistotou: po městech Kandel, Hamburk, Chotěbuz a mnoha dalších německých městech vyjdou nyní do ulic poprvé také ženy v Rakousku, aby protestovaly proti importovanému násilí. V sobotu 14. dubna od 14 do 17 hodin se dá ve Vídni na pochod protestní průvod, aby upozornil na násilí vůči ženám a dětem. Podle informací na FB stránce vychází průvod ve 14 hodin z vídeňského náměstí Ballhausplatz.

Pořadatelům vídeňského pochodu žen se dostane organizátorské podpory od „originálu“ z Kandelu.

kandel.jpg

V Německu Svaz žen demonstroval už několikrát s úspěchem a dostalo se mu velké pozornosti

„Kandel ist überall“ (Kandel je všude)

27. prosince 2017 byly ženy ve všech městech šokovány krvavým činem v Kandelu: údajně nezletilý Afgánec sledoval 15letou Miu až do prodejny a několikrát ji bodnul, až se celá zkrvavená zhroutila a zemřela.

Podpora od „originálu“

Místní německé ženy toho měly dost: v malém městečku Kandel v Porýní-Falci vyšly do ulic! Po útocích nožem, znásilněních a obtěžování – převážně ze strany migrantů – toho mají dost i ženy ve Vídni: za podpory „originálu“ z Kandelu vyjdou 14. dubna samy do ulic, aby daly také v Rakousku signál proti násilí na ženách!

Štvavé reakce proti odvážným ženám

Myriam Kern, pořadatelka z Kandelu, bude ve Vídni pomáhat a přednese řeč k účastníkům protestního pochodu. Vypráví o neuvěřitelné štvavé kampani, s kterou se odvážné ženy v Německu ze strany médií a politiky setkávají:

„Nadávají nám do nacistů, protože požadujeme ochranu, bezpečnost a fungující právní stát,“ uvádí Myriam Kern. Pořadatelé jsou v každém případě na vídeňský pochod vyzbrojeni: videem na YouTube mobilizují účastníky na 14. dubna – hovoří se dokonce o „velké demonstraci“.

„Wochenblick“ bude u toho

Otázkou zůstává, jak budou reagovat na první demonstraci žen mainstreamová média a politika v Rakousku. Bližší informace budou uveřejněny na stránkách organizátorů.

„Wochenblick“ bude podávat informace o prvním pochodu žen v Rakousku online a také v dalším tištěném vydání. Pochod se koná v sobotu 14. dubna ve 14 hodin.