Člen EP Farage: „Paní Merkel, není na čase se omluvit německým občanům?“

Angela Merkel horovala během svého 90minutového projevu před parlamentem EU mj. za zřízení Evropské armády, uvítala Bankovní unii a požadovala společné přijímání migrantů. Na to odpověděl člen Evropského parlamentu Nigel Farage z UKIP těmito slovy:

„Paní Merkel, mnoho mých euroskeptických kolegů Vás tady dnes vypískalo, ale to patrně neměli. Britové by Vám měli tleskat, protože nebýt Vás, tak bychom nikdy neměli brexit, a já bych Vám za to chtěl srdečně poděkovat. Přesně tihle euroskeptici, ať zleva, ze středu nebo zprava, se sem po volbách v květnu nahrnou v obrovském počtu, díky Vaší migrační a azylové politice.

Vaše „Wir schaffen das“ spustilo obrovskou vlnu migrantů, příliv přes Středozemní moře: příliv mladých mužů z nejrůznějších kultur, kteří nikdy neměli v úmyslu se zde integrovat. Mladí muži, z kterých téměř žádný nebyl ve skutečnosti uprchlík. Při referendu o brexitu jsme to viděli a řekli si, s takovou EU, kterou ovládá Německo, nechceme mít nic do činění, a zcela určitě nechceme platit cenu za Vaše selhání, paní Merkel.

Potom co jsem Vás tu dnes slyšet řečnit, a vedoucí francouzské politiky v posledních dnech, to je pro nás skutečné osvobození z EU odejít. Bylo nám řečeno, že se z EU teď prý stane impérium, s vlastní armádou, tato nedemokratická EU, která postrkuje svoje hranice dál a dál na východ, EU, která vyvolala novou Studenou válku proti USA, EU, která chce přepsat dějiny.

100 let po konci 1. světové války bychom si měli dělat vážně starosti. Říká se nám, že vyzbrojená EU má být jaksi garantem míru. To tedy navrhuji, abyste si to všichni ještě jednou pořádně promysleli. Možná si všichni potřebujete ještě trochu zopakovat dějiny. EU byla totiž založena proto, aby se postavila přesile Německa. Ale co jsme tu viděli dnes, byl chladný puč.

Tím se stal brexit nevyhnutelným. Co se týká ostatních zemí: paní Merkel, měla jste dlouhou, úspěšnou kariéru. Ale Vaše rozhodnutí otevřít hranice bylo nejhorší politické rozhodnutí poválečné doby v Evropě.

Paní Merkel, není na čase, abyste konečně přiznala svou chybu, není na čase, abyste se omluvila německým občanům a občanům mnoha dalších zemí, a řekla: Lituju toho, co jsem vám provedla a lituju, že jsem vám zadělala na problémy na další desítky let?“

Epoch Times 15. listopadu 2018 aktualizováno: 15. listopadu 2018 12:08

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/europa/mep-farage-frau-merkel-ist-es-nicht-zeit-dass-sie-sich-bei-den-deutschen-buergern-entschuldigen-a2709414.html