Alžírský recidivista dostal zkrácení trestu na základě jazykové bariéry

Epoch Times 26.dubna 2018, aktualizováno: 26.dubna 2018 13:15

28letý recidivista Adel S., který se ilegálně zdržuje v Německu, obdržel po odvolacím řízení před zemským soudem ve Cvikově (Zwickau) zkrácení trestu. Soudce to odůvodnil doznáním Adela a jazykovou bariérou, které je ve vězení vystaven.

Alžířan Adel S., žijící ilegálně v Německu, přestože byl v podmínce, okrádal v Plavnu lidi, vloupal se do bytů a naposledy vážně zranil jiného muže nožem.

V roce 2016 byl odsouzen městským soudem ve Cvikově ke třem a půl rokům vězení. Adel S. se odvolal a zemský soud ve Cvikově mu trest zkrátil na dva a půl roku. Soudce Rupert Geußer vzal v potaz doznání 28letého Adela S. k jeho dřívějším trestným činům a odůvodnil zkrácení doby vězení mimoto „zvýšenou přecitlivělostí na pobyt ve vězení“.

Soudce Rupert odůvodňuje „zvýšenou citlivost na pobyt ve vězení“ jazykovou bariérou

Soudce Rupert Geußer odůvodnil tzv. „citlivost na pobyt ve vězení“ jazykovou bariérou pachatele, který byl odsouzen za podvodné vylákání, vloupání a krádeže do bytů, nebezpečná ublížení na zdraví a vážný pokus o únos. Alžířan Adel S. řekne sotva jedno slovo německy a otázky soudce mohl zodpovídat jen za pomoci tlumočníka, uvedl „Bild“.

Podle vlastní výpovědi přijel Adel S. z Alžíru do Španělska, kde žil šest let s přítelkyní a svým dítětem. „Ve Španělsku nebylo nic, neměl jsem práci. Řekli mi, že v Německu je práce. Ale já žádnou nenašel," řekl Adel S. přes tlumočníka. „Situace nebyla dobrá. Začal jsem brát crystal. Pak jsem skončil ve vězení," uvedl deníku Bild.

Sestra mu poslala z Dubaje 6.000 eur

Dva měsíce dostával Adel S. peníze od státu, pak zmizel do saského Plavna k přítelkyni. V Plavnu pak obdržel od své sestry z Dubaje peníze, 6000 eur – na cizí jméno, uvedl Bild. (er)

Zdroj: https://www.epochtimes.de/politik/deutschland/algerischer- intensivstraftaeter-erhaelt-haftverkuerzung-aufgrund-sprachbarriere-a 2410779.html