Aktuality

Novoroční výstup na Kunětickou horu

Kunětická hora

První den nového roku 2019 přinesl předsedkyni Éry žen Kláře Samkové a místopředsedkyni Kateřině Dubnové nikoli chvíle odpočinku, ale naopak aktivity. Vyrazily jsme totiž za našimi kolegy a přáteli z Pardubického SALÓNu, abychom se zúčastnily jejich již tradičního výstupu na hrad Kunětická hora.

Éra žen již pošesté posílá knihy o islámu do knihoven

knížky o islámu - 6. kolo balení

Éra žen ani s nadcházejícím koncem roku nezahálela. Právě dnes, tedy v neděli 30. prosince 2018, se v jejím sídle sešlo několik dobrovolníků, aby opět zabalili další knihy o islámu, tedy takové, které kriticky upozorňují na jeho rizika. Tyto knížky poputují do veřejných knihoven, kam je spolek Éra žen zasílá zcela zdarma.

PF 2019

PF 2019

Éra žen přeje všem svým členkám, příznivcům, podporovatelům, zaměstnancům knihoven, nakladatelům a autorům krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí, úspěchů a spokojenosti v novém roce 2019.

PF 2019 z knihoven

Děkujeme za krásná novoroční přání, která nám i letos chodí z knihoven.

Projev Kláry Samkové na konferenci "Máme se bát islámu?" (18. 5. 2016, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR)

Klára Samková v Poslanecké sněmovně

Plný text projevu Kláry Samkové na konferenci „Máme se bát islámu?“, pořádané dne 18. 5. 2016 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR poslancem PhDr. Zdeňkem Soukupem (ANO) pod záštitou Výboru pro bezpečnost.

Tahle země může být prvním islámským státem v Evropě…

O vývoji bruselské muslimské politické strany ISLAM pojednává následující článek. 

Poděkování nakladatelství Alpress

Rády bychom touto cestou poděkovaly nakladatelství Alpress za poskytnutí 50% slevy na naši objednávku knihy Barbary Woodové „Panenky z ráje“. Knihy nám v pořádku dorazily a my je tak co nejdříve budeme moci zaslat knihovnám, které nás o ně požádaly.

Zároveň doporučujeme toto nakladatelství a jeho publikace veřejnosti – věříme, že nejen v době předvánoční si z jeho nabídky vyberete i vy.

Klára Samková - biography

Klára Samková

JUDr. Klára Alžběta Samková, Ph.D. was born in 1963 in Brno to a family of art historians. She graduated from the Faculty of Law in Brno and Prague. She also studied at the Faculty of Law in London. She has completed a number of foreign internships focused primarily on the protection of human rights, including internships in the Canadian Parliament and the Canadian Human Rights Commission, US Congress and in the office of the republican congressman Christopher Cox.

Pages