Aktuality

Výzva: sledujte učebnice!

Nejen v souvislosti s plánovanou stávkou studentů, ale i vzhledem k tomu, co se dlouhodobě děje v našem školství (a co se my jako matky, babičky či jiné příbuzné snažíme v rámci našich vlastních možností sledovat) přicházíme s následující výzvou k veřejnosti:

Posudek o činnosti Ústředí muslimských obcí v ČR

Klára Samková se rozhodla požádat podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Ministerstvo kultury o zaslání posudku Mgr. Daniela Křížka, PhD. z roku 2014, který se vztahuje k činnosti Ústředí muslimských obcí v ČR, resp. k souladu této činnosti s českým právním řádem. Dovolujeme si tedy tento posudek zveřejnit a seznámit s ním širokou veřejnost. 

Stav projektu O islámu do knihoven - rok 2017

Pro větší přehlednost přinášíme shrnutí základních dat o průběhu projektu O islámu do knihoven, resp. jeho stavu ke 12. 12. 2017.

Do knihoven bylo odesláno 862 ks publikací z celkem požadovaných 2650 ks (32,53 %).

graf1-page-001.jpg

 

Za těchto 862 ks knih spolek z veřejné sbírky utratil 72 083,50 Kč.

Zůstatek na sbírkovém transparentním účtu činil k 2. 12. 2017 37 059,93 Kč.

Výroční zpráva Éry žen 2017 a další dokumenty

Éra žen informuje veřejnost, že jsme zveřejnily dokumenty, kterými jsme se včera, tedy 10. 3. 2018 na 4. členském sjezdu našeho spolku zabývaly. Jednak jde o samotnou výroční zprávu Éry žen za rok 2017, jednak o doklady vztahující se k hospodaření spolku (daňové přiznání, příloha k účetní závěrce, výkaz zisků a ztrát a výpis přijatých darů pro sbírku k projektu O islámu do knihoven).

Série článků o ženské obřízce

Všímáme si, že některá z našich médií se občas tématu ženské rituální obřízky / mrzačení ženských pohlavních orgánů věnují. Tentokrát vám tedy přinášíme sérii starších i novějších článků - poněkud překvapivě - z online deníku Blesk. Doporučujeme zejména všímat si odhadovaného počtu žen mimo Afriku, kterých se tato praktika týká nebo jim reálně hrozí.

Protesty po vraždě 15leté dívky v Kandelu vyústily v pouliční šarvátky

Městečko Kandel v jižní Falci se od vraždy 15leté Miy, ke které došlo koncem prosince, polarizovalo. Poté co se ukázalo, že mladou ženu ubodal její bývalý přítel v prodejně DM a že tento muž byl tzv. nezletilý uprchlík bez doprovodu s vizáží o hodně starší než udávaných 15 let, rozšířila se po městě protestní nálada. Výsledkem byly několikanásobné protesty proti utečenecké politice a protiprotesty proti „nenávisti vůči cizincům“.

Islamista z Hamburku dostal doživotí za ubodání své oběti nožem

Epoch Times / 1. března 2018/ aktualizováno 1. března 2018 9:37

27letý pachatel byl odsouzen po vražedném útoku v Hamburku-Barmbeku k doživotnímu žaláři. Vrchní soud hanzovního města uznal vinným Palestince Ahmada A. z vraždy a pokusu o vraždu a šestinásobného těžkého ublížení na těle.

Tříleté dítě v nemocnici – opět jeden z odborníků Merkelové?

GABY KRAAL, 26.ÚNORA 2018 • 

V Ginnheimu, městské části Frankfurtu, byla v sobotu odpoledne na procházce babička se svým tříletým vnukem. Před supermarketem v ulici Platenstraße vnuka kopl do břicha neznámý muž tak silně, že tříletého chlapce museli okamžitě odvézt k lékařskému ošetření do nemocnice. Podle policejních údajů se 28letý pachatel choval „velmi nápadně“, očité svědky, kteří ho chytli po útěku z místa činu, napadl nožem.

Besedy Kláry Samkové - duben 2018

besedy Kláry Samkové duben 2018

konečně nastal čas opět vyrazit s našimi besedami Kláry Samkové „O islámu, právu a všem, co nás trápí...“ mezi vás. I letos budeme tyto besedy pořádat především ve spolupráci s knihovnami, které se zapojily do našeho projektu O islámu do knihoven / Tvrdá pravda o islámu. Rozhodly jsme se však, že letos frekvenci těchto besed z kapacitních důvodů omezíme na max. 2 za měsíc, s letní přestávkou.

Zveřejňujeme tedy pozvánky na besedy Kláry Samkové, které proběhnou v dubnu, a to v knihovnách v Chotěboři a ve Vamberku. Věříme ve vaši hojnou účast na těchto akcích a začínáme připravovat besedy pro další měsíce.

Zana Ramadani: Zahalená hrozba

Zahalená hrozba

„Islám k Německu nepatří,“ říká Zana Ramadani. „Muslimové k Německu patří – ale jen když se přizpůsobí jeho společnosti.“ To se však nemůže zdařit, dokud se na dnešní západní svět budou aplikovat překonaná pravidla předmoderního náboženství a dokud muslimské matky budou svým dětem předávat hodnoty nepřátelské vůči ženám.

Stránky