Aktuality

Auta v Rijádu ženy lákala, za volant usednou v červnu

Jako z jiné planety působí článek, který vyšel 18. května 2018 v Lidových novinách a který popisuje situaci v Saúdské Arábii - ženy se tam už budou smět beztrestně posadit za volant automobilů. Prozatím totiž řídit auto směli pouze saúdští muži. 

Istanbulská úmluva není posilou přátelství muže a ženy, píšou biskupové

Biskupové českých a moravských diecézí ve společném listě připomínají základní principy, o něž se opírá vztah muže a ženy; zároveň vyjadřují své znepokojení nad obsahem tzv. Istanbulské úmluvy, která má být přijata i českým Parlamentem. Připomínají, že na zavrženíhodné násilí na ženách i mužích již naše stávající zákony pamatují.

Wales otevírá kliniku pro oběti ženské obřízky

Wales otevírá svou první kliniku zaměřenou na oběti mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM), kterým má být poskytována lékařská a psychologická pomoc. Wales je druhá nejmenší domovská země, která tvoří Spojené království, s počtem obyvatel jen asi tři milióny a poměrně nízkou mírou přistěhovalectví ve srovnání s okolní Anglií – která již má pět klinik FGM.

Osm severních zemí EU je proti Macronovým plánům na reformu EU

Dánsko, Estonsko, Finsko, Irsko, Lotyšsko, Litva, Nizozemí a Švédsko se staví proti francouzským plánům na reformu EU a eurozóny.

Proč některým Němcům uprchlíci nevadí: protože peníze až na prvním místě

Nejsou to výjimky ale pravidla. Jak informuje WDR (zpravodajství západoněmeckého rozhlasu) platí město Kolín horentní nájemné za uprchlíky. Co se dříve platilo uprchlickým ubytovnám, dnes dostanou chamtiví pronajímatelé.

Německo: Sexuální zločiny migrantů přináší teror a destrukci

Německá krize znásilňování migranty pokračuje v neztenčené míře. Předběžné statistiky ukazují, že migranti v roce 2017 každodenně spáchali více než tucet znásilnění nebo sexuálních útoků, což je čtyřnásobný nárůst proti roku 2014, tedy rok předtím, než kancléřka Angela Merkelová povolila přijmout do Německa přes milión většinou muslimských mužských migrantů z Afriky, Asie a Středního východu.

Politický islám nevadí – hovořit o něm ovšem ano

Náš ženský spolek Éra žen nabídl jisté knihovně, která dosud nebyla do našeho projektu O islámu do knihoven zapojena, besedu Kláry Samkové o islámu a právu. Podnětem nám byla žádost ze strany veřejnosti, abychom do onoho města přijely a besedu zde – tak jako v mnoha dalších městech – uspořádaly.

Přikládáme odpověď ředitelky knihovny. A připomínáme: nejsme zklamané, že na tuto besedu tedy nedorazíme. Mapování reakcí zástupců institucí a měst či obcí je pro nás stejně důležitou součástí projektu O islámu do knihoven jako samotné besedy či darování knížek. Podle nás je dobré vědět, jak si které město stojí, jak jeho zástupci (což členové kulturních komisí figurující ve vedení městských či obecních knihoven jsou) přistupují nejen k diskusi o islámu a právu, ale i k dalším tématům, která veřejnost zajímají, jak své postoje dokáží zdůvodnit atd. Je rovněž na veřejnosti, jak s informacemi, které skrze nás takto získá, naloží. Jsou místa, kde se lze v knihovnách bavit o čemkoli a zaznívají tam různé úhly pohledu k jednotlivým tématům. A pak jsou místa, která vedoucí pracovníci knihoven cíleně od některých témat úplně izolují, protože jim zřejmě tolik nevadí téma samotné jako představa, že někdo z diskutujících navrhne řešení, které těmto pracovníkům nebude po chuti. Pro nás byl a je tímto ověřovacím tématem právě islám. Ten tedy nevadí, diskuse o něm už ale ano.

Aktualizace seznamů literatury o islámu

Náš projekt O islámu do knihoven má za sebou téměř rok svého fungování. Během něj při komunikaci s jednotlivými nakladateli knížek, které zasíláme knihovnám, ověřujeme dostupnost požadovaných titulů a průběžně aktualizujeme seznamy námi vybrané literatury varující před riziky islámu a migrace. Stejně tak seznamy doplňujeme o nově vydané publikace.

Vychází Výklad Koránu od Roberta Spencera

Výklad Koránu

Velký den nadešel – na pulty knihkupectví právě dnes míří nová kniha vydaná nakladatelem Lukášem Lhoťanem, na jejímž vydání má Éra žen prostřednictvím své místopředsedkyně Kateřiny Dubnové svůj malý podíl. Jde o knížku Výklad Koránu (1. část), jejímž autorem je známý americký odborník na problematiku islámu a zakladatel webu jihadwatch.org Robert Spencer. Ten už v češtině vydal knihu Islám bez závoje. Zmíněný Výklad Koránu je první částí českých překladů jeho blogových textů na dané téma, psaných s ohledem na to, aby tento výklad byl srozumitelný běžnému čtenáři. Místopředsedkyně Éry žen Kateřina Dubnová se postarala o to, aby obsah této brožury v příjemném kapesním formátu a za rozumnou cenu byl po jazykové a stylistické stránce v pořádku.

Alžírský recidivista dostal zkrácení trestu na základě jazykové bariéry

Epoch Times 26.dubna 2018, aktualizováno: 26.dubna 2018 13:15

28letý recidivista Adel S., který se ilegálně zdržuje v Německu, obdržel po odvolacím řízení před zemským soudem ve Cvikově (Zwickau) zkrácení trestu. Soudce to odůvodnil doznáním Adela a jazykovou bariérou, které je ve vězení vystaven.

Stránky